Marka Koruma Danışmanlığı

Marka Koruma Danışmanlığı

Marka korumanın üç anahtar unsuru vardır: Önleme, Tespit ve Tepki. Dünyadaki marka koruma girişimleri, genellikle tepkisel bir şekilde başlamaktadır. Bunun sebebi, söz konusu girişimlerin çoğu zaman sahtecilik ortaya çıktıktan veya marka itibarına, müşteri algısına ya da marka sahibinin mali durumuna ciddi ve olumsuz biçimde zarar verebilecek boyuta ulaştıktan sonra uygulamaya konmasıdır.

Aniden gelişen sahtecilik vakalarını ortadan kaldırmaya çalışmanın yanı sıra marka ihlalini engellemeye ve tespit etmeye yardımcı önlemlerin alınmasını şiddetle tavsiye etmekteyiz. Bu, hem daha düşük maliyetli bir çözümdür hem de uzun vadedeki yatırım getirisi daha iyidir. Böylece müşterilerin ve marka ihlalcilerinin de markayı; farkındalığı yüksek, dikkatli ve müşterileri (tüketicileri) ile kendisini korumak için mümkün olan her makul adımı atan bir marka olarak tanımaları sağlanır.

“Unutmayın, sahtecilerin marka bağlılıkları yoktur!”

Esfor Ticari; müşterinin ürünlerinin sahtelerinin olup olmadığını tespit etmek amacıyla araştırmalar ve/ya pazar araştırmaları yapmaktadır. Tüketici (kullanıcı) seviyesinden başlar, perakende (mağaza) ve toptancı seviyesinden geçer ve son olarak da sahte ürünlerin üretici ve/ya ihracatçılarına ulaşırız.

Her bir adımda elde edilen kanıtlar/ bilgiler; incelenir; değerlendirilir ve bir sonraki adımda daha da geliştirilmek üzere raporlanır.

Mevcut durum (büyük resim) tam olarak anlaşıldıktan sonra, alınan önlemlerin ne kadar etkili olduğunu tespit etmek için kullanılır, diğer önlemlerin de nerede ve ne zaman alınacağına dair karar verilmesine yardımcı olur.

Marka ihlallerinin önüne geçmek amacıyla sarf ettiğimiz çabaların bütünsel ve uzun vadeli olmasını sağlamak için markanızın çözüm ortağı olmak istiyoruz.

Esfor Ticari ; bilgiyi analiz etmek, raporları hazırlamak ve sunmak için geleneksel araştırma tekniklerinin yanı sıra en gelişmiş teknolojilerden de yararlanmaktadır.

Bunlara ek olarak Esfor Ticari; sahteciliği, ilk evrelerinde tespit etmek için yöntemler geliştirme konusunda müşteriye destek vermektedir.